Zapalenie stawów

Zapalenie stawów

portal medyczny
Jeśli czujesz ból i sztywność w kończynach lub masz problemy z poruszaniem się możesz cierpieć na zapalenie stawów. Większość rodzajów zapalenia stawów powoduje ból i obrzęk w stawach. Jest to choroba starszych ludzi. We wczesnym stadium rozwija się nie dając żadnych objawów.
Rodzaje artretyzmu:
1. Choroba zwyrodnieniowa stawów jest najczęstszym typem zapalenia stawów. Jest to często związane ze starzeniem się organizmu lub kontuzjami.
2. Autoimmunologiczne zapalenie stawów pojawia się, gdy atakowane są zdrowe komórki układu odpornościowego organizmu. Reumatoidalne zapalenie stawów jest najczęstszą formą tego rodzaju zapalenia stawów.
portal medyczny3. Zakaźne zapalenie stawów jest to zakażenie, które rozprzestrzeniło się z innej części ciała do stawów.
4. Łuszczycowe zapalenie stawów dotyczy osób z łuszczycą.
5. Skaza moczanowa (dna moczanowa) jest bolesnym typem zapalenia stawów i powstaje gdy zbyt dużo kwasu moczowego gromadzi się w organizmie. Często zaczyna się w dużym palec u nogi.
Zapalenie stawów pojawia się wtedy gdy w stawach brakuje odpowiedniej ilości chrząstki i wtedy kości ocierają się o siebie, powodując pęcznienie (zapalenie) i sztywność.
W większości przypadków zapalenie stawów zanika, po wyeliminowaniu jego przyczyny i zastosowaniu leczenia. Czasem jednak nie udaje się to i wtedy dochodzi do choroby zwyrodnieniowej stawów. Jest to przewlekłe zapalenie stawów i może wystąpić zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.
Objawy zapalenia stawów:portal medyczny
– ból stawów
– obrzęk stawów
– zmniejszona zdolność do poruszania się
– zaczerwienienie i ciepła skóra wokół stawów
– sztywność stawów, zwłaszcza w nocy
Niektóre rodzaje zapalenia stawów mogą powodować zniekształcenia. Może to być oznaką poważnego, nieuleczalnego reumatoidalnego zapalenia stawów.
Celem leczenia zapalenia stawów jest zmniejszenie bólu i poprawa funkcjonowania stawów oraz zapobieganie dalszemu rozwojowi choroby. Ważnym elementem leczenia są ćwiczenia, które łagodzą sztywność kończyn, ból a także poprawiają siłę mięśni i kości.

Zapalenie stawów
5 (100%) 1 vote

Jaka jest twoja opinia ?

← Poprzedni krok

Proszę podać poprawne imię, email oraz pytanie.

Powered by LivelyChat
Do góry