Premier na uroczystości otwarcia kliniki kardiologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie

– Miałam okazję odwiedzić ten oddział, zobaczyć te nowoczesne urządzenia, miejsca, w których będzie ratowane życie ludzi. I jestem pod wrażeniem – podkreśliła premier Beata Szydło podczas uroczystości otwarcia zmodernizowanej Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych Wojskowego Instytutu Medycznego.

Premier podkreślała, że jest pod wrażeniem nowoczesnego oddziału, który zwiedziła w środę po modernizacji. – To jest właśnie ten krok, który chcemy robić, jeżeli chodzi o medycynę, o ochronę zdrowia i życia pacjentów – . nowoczesna medycyna, medycyna ukierunkowana na pacjenta, medycyna dająca szanse rozwoju zawodowego pracownikom – powiedziała premier.

– Wojskowy Instytut Medyczny łączy w sobie dwie płaszczyzny, które są priorytetem naszego rządu – bezpieczeństwo i łączące się z tym nierozerwalnie zdrowie pacjentów, zdrowie obywateli, możliwość dochodzenia do coraz lepszych, wyższych standardów – powiedziała premier, która wzięła udział w otwarciu zmodernizowanej Kliniki Kardiologii i Chorób Wewnętrznych WIM przy ul. Szaserów w Warszawie.

– Jesteśmy zdeterminowani, żeby program zmian w służbie zdrowia, który został rozpoczęty przez nasz rząd, zakończył się sukcesem, który będzie mierzony poprawą dostępności do usług medycznych dla pacjentów, będzie mierzony tym, iż ludzie będą czuli się bezpieczni, że każdy w Polsce będzie mógł powiedzieć, że w każdym momencie, kiedy potrzebuje pomocy, tę pomoc otrzyma, skorzysta z niej i będzie z świadczonych usług zadowolony, będzie miał poczucie tego, że jest bezpieczny – powiedziała Szydło.

Uczestniczący w uroczystości szef MON Antoni Macierewicz podkreślił, że projekt został zrealizowany dzięki zaangażowaniu funduszy MON. – Ten program jest realizowany w olbrzymim stopniu dzięki zaangażowaniu budżetu MON; 99 proc. pieniędzy płynie z MON i 99 proc. osób leczonych dzięki temu programowi to są osoby ze świata pozawojskowego. I to jest miara pokazująca jak wysiłek wojska, jak twórczość, praca tak wspaniałych lekarzy działa na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa całego narodu, całego społeczeństwa – mówił.

Podkreślił, że dla budowy nowej kliniki zasłużyli się, nieżyjący już ówczesny minister zdrowia Zbigniew Religa i ówczesny szef MON Aleksander Szczygło, którzy pracowali nad budżetem na rok 2008.(tvpinfo,wim)

Więcej o Klinice Kardiologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie poczytasz klikając w obrazek

 

 

 

Premier na uroczystości otwarcia kliniki kardiologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie
5 (100%) 1 vote

Jaka jest twoja opinia ?

Premier na uroczystości otwarcia kliniki kardiologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie

czas czytania: 2 min
0
Do góry
Przeczytaj również artykuł:
Zamknij