Pierwsza pomoc

Pierwsza pomoc – ratuje zdrowie i życie.

Wypadki zdarzają się każdemu i wszędzie. Ktoś może zadławić się orzeszkiem a ktoś inny zostaje pogryziony przez psa. Ważne jest, aby wiedzieć, jak postępować w momencie zagrożenia życia, gdzie zadzwonić i jakie podjąć działania ratujące zdrowie a nawet życie. portal medycznyCzekając na nadchodzącą pomoc można uratować czyjeś życie wykonując resuscytację krążeniowo-oddechową, czy na przykład manewr Heimlicha w przypadku zadławienia. Warto również nauczyć się opatrywania ran i urazów, jak również skaleczeń i zadrapań. W takich przypadkach ważny jest odpowiedni ucisk i zatrzymanie krwawienia.
W każdym domu, samochodzie, zakładzie pracy powinna znajdować się apteczka, która znajduje się w widocznym i dostępnym miejscu. Wraz z apteczką powinna znajdować się instrukcja jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Każdy powinien się z nią zapoznać, aby wiedzieć jak postępować w momencie zagrożenia zdrowia lub życia, gdyż najważniejsze są pierwsze minuty po wypadku.
Warto mieć pod ręką ważne numery telefonów (pogotowie, straż pożarna, policja, lekarz rodzinny). Jeśli zażywasz na stałe leki, trzymaj ich nazwę w portfelu, jeśli jesteś na coś uczulony również miej tę informację w portfelu.
Wiedza i umiejętności ze szkolenia z udzielania pierwszej pomocy może być bardzo cenna i pomoże zachować Ci spokój, jak również pozwoli Ci podjąć odpowiednie działania w ratowaniu życia. Nieważne czy jesteś nastolatkiem, rodzicem, uczniem warto skorzystać z takiego typu szkolenia, gdyż nigdy nie wiadomo, kiedy teoria i praktyka z zakresu udzielana pierwszej pomocy może nam się przydać w życiu codziennym.
Nie bójmy się pomagać innym, zadzwońmy po pogotowie, gdy jesteśmy świadkiem wypadku, dzięki temu możemy komuś uratować życie.

Pierwsza pomoc
5 (100%) 1 vote

Jaka jest twoja opinia ?

← Poprzedni krok

Proszę podać poprawne imię, email oraz pytanie.

Powered by LivelyChat
Do góry