Donald Trump przez swoją ostatnią nominacje pokochany przez przemysł farmaceutyczny

Prezydent USA Donald Trump ogłosił kandydaturę Scotta Gottlieba na nowego szefa FDA US Food and Drug ( odpowiednik polskiego Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych) konserwatystę w polityce zdrowotnej. Eksperta o głębokich powiązaniach z przemysłem farmaceutycznym.

Jeśli Gottlieb jako kandydat zostanie zatwierdzony przez Senat USA to będzie odpowiedzialny za realizację planu Trumpa,  dotyczącego  ułatwienia przepisów w zakresie żywności, leków, kosmetyków, suplementów diety i tytoniu.

Gottlieb jest dobrze znany na Kapitolu, gdzie świadczył wiele razy swoje usługi związane z polityką  zdrowotną, w tym w tak skomplikowanych sprawach jak ceny leków i jest postrzegany pozytywnie przez inwestorów i firmy farmaceutyczne. Zasiada lub zasiadał w radach nadzorczych kilku małych firm farmaceutycznych i biotechnologicznych i jest doradcą GlaxoSmithKline plc ( GSK.L ), ma również, powiązania bezpośrednie w różnych funduszach działających w przemyśle farmaceutycznym.

Kandydat na nowego szefa FDA, pracował już w strukturach Agencji i opowiada się za zmniejszeniem wymagań potrzebnych do akceptacji nowych produktów medycznych.

Krytycy mówią o nominacji  Gottlieba na szefa FDA, że jego zaplecze powiązań biznesowych posiada szereg konfliktów interesów.

Dr Michael Carome, dyrektor Health Research Group Public Citizen, powiedział, że Gottlieb poświęcił większość swojej kariery promowaniu i ochronie interesów finansowych przemysłu farmaceutycznego.

Stephen Ubl, rzecznik badań farmaceutycznych i producentów w USA, powiedział, że oczekuje współpracy z Dr. Gottliebem w swojej nowej roli.

 

Ocena

Jaka jest twoja opinia ?

← Poprzedni krok

Proszę podać poprawne imię, email oraz pytanie.

Powered by LivelyChat

Donald Trump przez swoją ostatnią nominacje pokochany przez przemysł farmaceutyczny

czas czytania: 1 min
0
Do góry

Przeczytaj również artykuł:
Zamknij