Czy jest ktoś bardziej święty niż Arłukowicz?

Na mocy zarządzenia ministra zdrowia powołany został zespół, który ma opracować nowe standardy organizacyjne opieki w okresie fizjologicznej ciąży, porodu, połogu oraz opieki nad noworodkiem. Podstawą jego prac ma być aktualne rozporządzenie ws. standardów opieki okołoporodowej. W skład zespołu wszedł między innymi prof. Bogdan Chazan. O jego zaangażowaniu w prace dotyczące standardów opieki okołoporodowej rozmawiali 02.03.2017, goście programu Tak jest, Bartosz Arłukowicz i Tomasz Latos.

Arłukowicz powiedział, że wybór Chazana  do zespołu to policzek dla wszystkich Polek.

Niedawno 16.02.2017 w Radio Szczecin opublikowano artykuł, że za rządów Bartosza Arłukowicza Ministerstwo Zdrowia przekształciło się w obóz pracy. Dziennikarze rozmawiali z byłą urzędniczką, która ma status pokrzywdzonej w śledztwie w sprawie mobbingu w resorcie.

Prokuratura prowadzi postępowanie blisko dwa lata, zeznania złożyło już ponad 130 osób. Była urzędniczka opowiada, że terror w pracy zaczął się od momentu objęcia funkcji ministra przez Bartosza Arłukowicza. Wraz z nim do resortu przyszli pracować jego znajomi. Jak czytamy, kobieta twierdzi, że urzędnicy wówczas byli traktowani jak niewolnicy. Krzyki, poniżanie i zmuszanie do pracy po godzinach – taka miała być codzienność.

Wojciech Kamiński dziennikarz “Gazety Polskiej Codziennie”  dodaje, że status poszkodowanego w śledztwie mają też osoby, które zawiadomienia do prokuratury nie złożyły, a na przesłuchania byli wezwani w charakterze świadka.

– W prokuraturze toczy się postępowanie. Zeznania składało ponad 130 osób. Duża część tych osób otrzymywała status osoby pokrzywdzonej. Okazywało się, że to, co one opowiadały miało znamiona mobbingu – mówi Kamiński.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie tłumaczy, że śledztwo trwa tak długo, bo materiał dowodowy, który trzeba przeanalizować jest obszerny. Reporter Radia Szczecin dzwonił do Bartosza Arłukowicza z prośbą o komentarz w tej sprawie. Były minister zdrowia, a obecnie poseł Platformy Obywatelskiej ze Szczecina poprosił o przesłanie pytań mailem.

Bartosz Adam Arłukowicz ur. 30 grudnia 1971 w Resku (do 1945 r. niem. Regenwalde) – polski polityk i lekarz pediatra,celebryta, członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej, następnie Platformy Obywatelskiej, poseł na Sejm VI, VII i VIII kadencji, w 2011 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, od 2011 do 2015 minister zdrowia w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz.W tej kadencji sejmu piastuje stanowisko Przewodniczącego Komisji Zdrowia Sejmu RP

Przypominamy też, jaki stan w Ministerstwie Zdrowia zastał Konstanty Radziwiłl po rządach między innymi Arłukowicza

 


 

żródło:radioszczecin/tvn24

Ocena

Jaka jest twoja opinia ?

← Poprzedni krok

Proszę podać poprawne imię, email oraz pytanie.

Powered by LivelyChat

Czy jest ktoś bardziej święty niż Arłukowicz?

czas czytania: 2 min
0
Do góry

Przeczytaj również artykuł:
Zamknij