Chirurgia plastyczna – sposób na piękny wygląd czy ratowanie zdrowia i życia? cz.I

Jedni uważają, że chirurgia plastyczna to próżność stosowana w celu poprawienia urody i lepszego życia, dla innych jest to jedyny ratunek na zdrowe i normalne życie.
Wiele osób korzystając z zabiegów plastycznych poprawia swój wygląd, aby pozbyć się kompleksów, stać się bardziej wartościowym człowiekiem, piękniejszym, czy też chcą upodobnić się do znanych osób. Z dobrodziejstw chirurgii plastycznej korzystają zarówno kobiety jak i mężczyźni.

portal medyczny
Do najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej należy:

 1. portal medycznyPlastyka piersi ( powiększanie, pomniejszanie, podnoszenie). Korekta piersi stała się najbardziej efektownym zabiegiem chirurgii plastycznej, który polega w przypadku powiększenia piersi na umieszczeniu implantu solnego lub silikonowego najczęściej pod mięśniem piersiowym większym. Takie umiejscowienie pozwala osiągnąć najbardziej naturalny wygląd piersi. W przypadku pomniejszania piersi, kiedy jest on zbyt duży i sprawia dyskomfort w codziennym życiu wycinana jest część skóry oraz gruczołu piersiowego a następnie pozostałą jego część modeluje się, aby osiągnąć pożądany efekt. Również podnoszenie piersi polega na odpowiednim wycięciu nadmiaru skóry, nadaniu nowego miejsca dla brodawki i jej otoczki oraz wymodelowaniu gruczołu piersiowego tak, aby był zwarty i jędrniejszy a przede wszystkim wyżej uniesiony.
 2. Korekcja nosa. Podczas zabiegu skóra z nosa jest oddzielana od części chrzęstno-kostnej a następnie nos jest kształtowany do osiągnięcia pożądanego kształtu. Na koniec skóra jest z powrotem zakładana na nową konstrukcję chrzęstno-kostną. W ramach korekcji nosa wykonuje się: wyprostowanie, skrócenie, zmniejszenie nosa, usunięcie garbka, zmniejszenie nozdrzy, wyprostowanie przegrody oraz skorygowanie czubka nosa.
 3. Plastyka powiek. Zabieg polega na wycięciu nadmiaru skóry zarówno na górnej jak i na dolnej powiece.
 4. Korekcja uszu. Polega ona na odpowiednim nacięciu skóry na tylnej części małżowiny usznej a następnie modelowaniu w zależności czy zabieg ma powiększyć czy pomniejszyć płatki uszu czy też skorygować ich odstawanie oraz zakłada się szwy, które ustabilizują nadany kształt.
 5. Liposukcja. W porównaniu z długotrwałym i nudnym procesem odchudzania liposukcja da nam bardzo szybki efekt. Dzięki liposukcji może nie pozbędziemy się wszystkich zbędnych kilogramów, ale na pewno nadamy sylwetce odpowiednie kształty poprzez równomierne odsysanie tkanki tłuszczowej.
 6. Plastyka brzucha, ud, ramion. Zabieg polegający na wycięciu nadmiaru wiotkiej skóry.
 7. Lifting twarzy. Podczas zabiegu skóra jest naciągana a jej nadmiar usuwany wraz z tkanką tłuszczową twarzy i szyi.
 8. Ginekologia estetyczna obejmuje hymenoplastykę (odtworzenie błony dziewiczej), hymenotomię (usunięcie lub nacięcie błony dziewiczej), labioplastykę(korekta warg sromowych mniejszych i większych), perineoplastykę(odtworzenie prawidłowego kształtu krocza), waginoplasykę (korekta pochwy).
 9. Przeszczep włosów. Jest to bardzo popularny zabieg nie tylko mężczyzn w średnim wieku polegający na wycięciu owłosionej skóry z tylnej części głowy, który następnie jest dzielony na małe części, z których pobierane są włosy i wszczepiane na mikro nacięciach skóry głowy.
 10. Implanty pośladków. W celu powiększenia i uniesienia pośladków wprowadza się implanty silikonowe poprzez niewielkie nacięcie w bruździe między pośladkowej.
 11. Ginekomastia. Krępująca męska przypadłość, którą można usunąć poprzez odsysanie nadmiaru tkanki z gruczołu piersiowego lub też w przypadku znacznego powiększenia gruczołu wycięcie nadmiaru skóry.
 12. portal medycznyLiczba osób korzystający z chirurgii plastycznej ciągle wzrasta. Jest dostępna coraz większa gama zabiegów plastycznych.
  Można się pokusić o stwierdzenie, że chirurgia plastyczna jest bagatelizowana i ludzie obsesyjnie myślą o operacjach plastycznych przysłaniając tym samym istotną rolę chirurgów plastyków ratujących zdrowie a nawet życie pacjentów.
 13. Chirurgia plastyczna rekonstrukcyjna jest bardzo ważną dziedziną medycyny dla osób, dotkniętych chorobami takimi jak:
  – nowotwory złośliwe, zwłaszcza skóry twarzy, kończyn
  – mastektomia
  – wady wrodzone, zwłaszcza twarzy (rozszczep warg i podniebienia)
  – zniekształcenia pochorobowe, pourazowe, pooperacyjne, natury estetycznej
  – oparzenia, rany, blizny
  – amputacja kończyn
  – nieudane operacje plastyczne.
  Chirurgia rekonstrukcyjna pozwala wielu chorym powrócić do życia, przywracając im normalny wygląd, funkcjonalność i mobilność. Dla pacjentów, to może mieć moc cudu a chirurdzy określani są bohaterami, których praca zmieniła ich życie.
  Warto budować świadomość społeczeństwa o możliwościach chirurgii plastycznej w dziedzinie rekonstrukcji ciała.

Mówiąc o pięknym wyglądzie należy wspomnieć także o medycynie estetycznej, obejmującej zabiegi medyczne, które są mniej inwazyjne niż chirurgia plastyczna a mają na celu skutecznie upiększyć nasze ciało i zniwelować lub spowolnić efekty starzenia się dając satysfakcjonujące pacjenta rezultaty.
Medycyna estetyczna nie ogranicza się do dermatologów i chirurgów plastycznych, lekarze wielu specjalizacji oferują zabiegi spełniające estetyczne potrzeby i pragnienia swoich pacjentów. W dzisiejszych czasach wiele osób nie tylko chce cieszyć się dobrym zdrowiem, ale także chce żyć pełnią życia będąc atrakcyjnymi ludźmi, pozbawionymi kompleksów i zahamowań związanych ze swoim wyglądem. Chcą szybko i nieinwazyjnie pozbyć się niedoskonałości, często wybierając igłę zamiast skalpela.

Najczęstszymi zabiegami medycyny estetycznej m.in. są:
– kwas hialuronowy – wolumetria twarzy
– kwas hialuronowy – modelowanie ust
– kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek
– laser frakcyjny
– laser frakcyjny CO2
– laser Mona Lisa Touch – nieinwazyjna ginekologia estetyczna
– laser Palomar Vectus – epilacja
– laser Q-Switched
– mezoterapia
– nici liftingujące
– Regeneris – osocze bogatopłytkowe
– S.A.F.E.R. (niechirurgiczna transplantacja włosów)
– Tototerapia
– terapia depigmentacyjna
– Thermage
– toksyna botulinowa
– Ulthera
– lifting bez skalpela.

Chirurgia plastyczna – sposób na piękny wygląd czy ratowanie zdrowia i życia? cz.I
5 (100%) 1 vote

Jaka jest twoja opinia ?

Do góry