Niski poziom testosteronu

Niski poziom testosteronu może zmniejszyć zdolność do satysfakcjonującego seksu. Brak popędu płciowego i zaburzeń erekcji są problemami seksualnymi, które mogą wynikać z niskiego poziomu testosteronu.

testosteron1
Testosteron i przyczyny niskiego libido
Naukowcy nie mogą rozwikłać zagadki, jak testosteron zwiększa libido.Z wiekiem jego poziom się zmienia. Również popęd płciowy w obrębie każdego człowieka zmienia się w czasie i ma wpływ na takie czynniki jak stres, sen, i szanse płci przeciwnej. Zazwyczaj określa się brak popędu płciowego jako problem.
Niskie objawy testosteronu nie zawsze obejmują jaki masz popęd płciowy. Niektórzy mężczyźni utrzymują popęd seksualny na stosunkowo niskim poziomie testosteronu. Dla innych ludzi, libido może pozostać w tyle nawet na normalnym poziomie testosteronu. Niski poziom testosteronu jest jedną z możliwych przyczyn niskiego libido. Jeśli poziom testosteronu obniża się na tyle daleko, że praktycznie wszyscy ludzie doznają spadku popędu seksualnego.
Niski poziom testosteronu jest tylko jedna z przyczyn niskiego libido. Stres, brak snu, depresja i przewlekłe schorzenia medyczne mogą obniżyć popęd seksualny mężczyzny.
Niski poziom Testosteronu i Zaburzenia erekcji
Zaskakująco, niski poziom testosteronu rzadko powoduje zaburzenia erekcji. Niski poziom testosteronu – bez żadnych innych problemów zdrowotnych – stanowi niewielki procent u mężczyzn z zaburzeniami erekcji.
Zaburzenia erekcji są zazwyczaj spowodowane miażdżycą – stwardnieniem tętnic. W przypadku uszkodzenia, drobnych naczyń krwionośnych penisa naczynia nie rozszerzają się na tyle aby przynieść silne ukrwienie potrzebnego do twardej erekcji. Cukrzyca, wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu są to trzy główne przyczyny miażdżycy i zaburzeń erekcji.
Niski poziom testosteronu jest połączony z różnymi warunkami, które prowadzą do zaburzeń erekcji:
• Zespół metaboliczny
• Otyłość
• Dysfunkcja śródbłonka
• Cukrzyca
Mimo, że niski poziom testosteronu nie jest w stanie ich spowodować jego oddziaływanie na nie jest znaczne.
Terapia testosteronem zwiększa popęd płciowy i zadowolenie z seksu u wielu mężczyzn. Jednak ryzyko i korzyści wynikające z takiej terapii nie są znane. Badania naukowe aby zastąpić testosteron u mężczyzn innym równie cennym związkiem są w toku.

Źródła:
University of Virginia Health System: “Zaburzenia erekcji / Impotencja.”
Seftel, A. International Journal impotencji Research, 2006; vol. 18: pp 223-228.
Karen Herbst, MD, PhD, profesor medycyny z University of California, San Diego.
Kohler, T. Urology, 2008; vol. 71: pp 693-697.
Araujo, A. Dz. Kliniczna endokrynologia & metabolizm, 2007; vol. 92: pp 4241-4247.

 

Niski poziom testosteronu
5 (100%) 2 votes

Jaka jest twoja opinia ?

Do góry